صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 180497
تعداد نوشته ها : 262
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بنیاد غیرانتفاعی موزیلا در حال کار بر روی سیستم جدید مدیریت افزونه‌هادر مرورگر متن باز فایرفاکس خود است.

این سیستم مدیریت جدید که قرار است با فایر فاکس ۳٫۷ عرضه شود به جای اینکه برای هر افزونه پنجره کوچک و جداگانه‌ای بازکند، تمامی افزونه‌ها را در یک پنجره واحد باز کرده و مدیریت می‌کند و شما به جای رفتن به منوی ابزار یا همان Tools برای مدیریت افزونه می توانیدبا تایپ عبارت “about:addons” در آدرس بار به راحتی به این منو دسترسی داشته باشید.

به گزارشفارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی “تک اسپوت”، شما همچنین می توانید شورتکات یا همان میان بر جدیدی با این عنوان ساخته و در BookMark قرار دهید تا تنها با یک کلیک به این گزینه دسترسی پیدا کنید.

این مدیریت جدید دارای دو پنل است که یکی از پنل‌ها به مدیریت افزونه، قالب‌ها و پلاگین، اکستنشن‌ها و سایر موارد پرداخته و پنل دوم نیز به عنوانیک مرورگر عمل کرده که شما می توانید با آن به راحتی به جستجوی افزونه مورد نظر خود در دنیای وب بپردازید.

البته این سیستم مدیریت افزونه قطعی نبوده و شاید در نسخه نهایی تغییراتبسیاری در آن صورت گیرد اما شما می توانید نسخه آزمایشی آن را ازاینجا بارگذاری و نصب کنید.

گفتنی است با توجه به اینکه فایرفاکس در قابلیت مدیریت افزونه ها از کدهای جاوا اسکریپت استفاده می‌کند، شما برای استفاده از آن باید گزینه اجرای جاوا اسکریپت را همیشه فعال نگاه دارید.


پنج شنبه پنجم 1 1389
X